BIo Safe 2

Hipolit Hardy
Oczyszczalnia biopuraOczyszczalnia biopura
Sales price 22140 zł
Sales price without tax 18000 zł
Description

 

Informacje

 

BioSafe 2 - to nowa generacja oczyszczalni ścieków do oczyszczania odpadów bytowych w postaci kompaktowego, 3-fazowego systemu zawartego w jednym zbiorniku. Proces oczyszczania oparty jest o stałą, płynną powłokę strefy biologicznej, która zapewnia bardzo wysoką redukcję azotu amonowego.

 

  • Estetyka – oczyszczalnia zajmuje niewiele miejsca (np. w ogrodzie), a pokrywa w kolorze zielonym idealnie komponuje się z otaczającą roślinnością lub trawnikiem.
  • Ekonomiczność – oczyszczalnie BioSafe spełniają sprawdzone standardy oczyszczania w zastosowaniach domowych - 20 mg/l BZT, 30 mg/l zawiesiny i 10 mg/l amoniaku, dyskretna instalacja podziemna, posiadają maksymalny przepływ 2,4 m3 dziennie, różne objętości odprowadzanych ścieków, głębokość dopływu 450 mm lub 750 mm. Oczyszczalnie BioSafe charakteryzują się długą żywotnością. Posiadają niski profil pozwalający na instalację w płytkim wykopie. Prosta konserwacja z łatwym odmulaniem.
  • Bezpieczeństwo i higiena – oczyszczalnie BioSafe spełniają normę PN-EN 12566-3+A1:2009 (obowiązująca norma zharmonizowana dla małych oczyszczalni ścieków) oraz posiadają znak CE.
  • Trwałość – zbiornik wykonany z kompozytu GRP (żywice poliestrowe wzmacniane włóknem szklanym), tworzywa mocnego, lekkiego, odpornego na szereg substancji chemicznych, a co najważniejsze – wodoszczelnego.

Zasada działania

Nowa generacja oczyszczalni ścieków do oczyszczania odpadów bytowych w postaci kompaktowego, 3-fazowego systemu zawartego w jednym zbiorniku. Proces oczyszczania oparty jest o stałą, płynną powłokę strefy biologicznej, która zapewnia bardzo wysoką redukcję azotu amonowego. Surowe ścieki wpływają do osadnika wstępnego. Gruboziarniste elementy stałe osadzają się na dnie zbiornika. Pozostałe ścieki (ciecz znad osadu) są przenoszone z pierwszej sekcji do dwuczęściowej strefy biologicznej. Przepływ w strefie biologicznej jest osiągany dzięki systemowi drobnych pęcherzyków powietrza. Ciecz znad osadu, przechodząc kilkukrotnie przez podłoże, jest oczyszczana przez naturalnie występujące mikroorganizmy (biomasa), które namnażają się na podłożu. Oczyszczone ścieki są odprowadzane przez króciec wylotowy.

 zasada działania biosafe

 

Monitoring

Zaawansowany technicznie panel sterowania, wyposażony w alarm i cyfrowy wyświetlacz, dostarcza właścicielowi budynku natychmiastową informację w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu.
Panel sterowania, dostarczany jako wyposażenie opcjonalne, informuje (poprzez cyfrowy wyświetlacz) właściciela lub osobę przeprowadzającą prace konserwacyjne o wszelkich zakłóceniach, wyświetlając kod błędu

Ba Panel

 

Wyposażenie

 

  • Oczyszczalnia BioSafe  - Zbiornik GRP
  • Panel sterowania
  • Właze ze stali nierdzewnej
  • Książka montażu i eksploatacji
  • Deklaracja zgodności

 

Rys. techniczny

 

 

 

biosaf.rys.tech

 

 

Montaż

 

biosafe.montarz

 

 

 

 

Parametry
Bio Safe 2
Wydajność / Dzienna ilość ścieków(m3/d)
7-12 osób / 2,4 m3
Pojemność (litr):
4500L
Waga
175kg
Zasilanie elektryczne / Moc silnika
230V / 50W
Standardowa głębokość dopływu (mm)
1530 - 1850
Gwarancja
10 lat (na zbiornik)
W produkcie:
- Zbiornik z polietylenu BioPura
- Skrzynka ze sprężarką i sterowaniem napowietrzającym
- Nadbudowa na właz z regulacją 30-50
- Książka montażu i eksploatacji
- Deklaracja zgodności
Technoglogia:
Osadnik gnilny + reaktor biologiczny
Rodzaj złoża:
Podwójne Fluidalne
Rodzaj napowietrzania:
Kompresor
Odprowadzenie ścieku oczyszczonego:
Studnia chłonna/tunele drenarskie/odbiornik
facebook